• Wolontariat_Slider

26.03.2021 r. w ramach akcji „Rozpal nadzieję na nowe życie” oraz eko- zbiórki starych firanek do recyklingu,  wolontariusze naszej szkoły wręczyli zebrane dary na ręce koordynatora Diecezjalnego Centrum Wolontariatu pana Damiana Zegadło. Tym razem mogliśmy pomóc siostrom Albertynkom w pozyskaniu starych świec woskowych i parafinowych w celu wykonania ozdób, które posłużą do wsparcia podopiecznych Przytuliska św. Alberta w Krakowie. Wsparliśmy także świetlicę Caritas, będącą inicjatorem zbiórki starych firanek służących jako materiał do uszycia woreczków wielorazowego użytku  przez podopiecznych świetlicy – dzieci i młodzież. Dzięki tym akcjom mogliśmy nie tylko pomóc potrzebującym, ale także wykazać się gotowością do działania w zakresie ochrony środowiska. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, dziękujemy za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.

Opiekunowie wolontariatu 

W dniach od 20 listopada do 11 grudnia 2020 roku nasza szkoła  wzięła udział w akcji i „Stopy ogrzane miłością” organizowanej przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu. Akcja polegała na zbiórce skarpet dla bezdomnych ludzi i miała na celu wsparcie potrzebujących w trudnym, ze względu na zimową aurę, czasie. Zebrane dary zostały dostarczone przez naszych wolontariuszy do Diecezjalnego Centrum Wolontariatu a następnie przekazane bezdomnych podczas przedświątecznych spotkań. Cieszymy się, że nasza społeczność mogła pomóc tym, o których mało kto pamięta i ogrzać stopy naszą miłością. Szczególne podziękowania kierujemy do klas: 2E, 3B,3C, 4G.

 

W ramach Bożonarodzeniowej akcji „ Paczuszka dla maluszka” organizowanej przez Fundację Małych Stópek Szkolny Wolontariat zaangażował się w zbiórkę artykułów higienicznych do pielęgnacji niemowląt, których mamy są w trudnej sytuacji życiowej. Przygotowaną  „paczuszkę” wolontariusze dostarczyli  do  koordynatora diecezjalnego akcji ks. Łukasza Zygmunta. Zebrane prezenty  zostały następnie przekazane podopiecznym Domu Samotnej Matki w Wiernej Rzece. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie tej przedświątecznej akcji oraz za okazanie szlachetnego serca wobec mam będących w potrzebie i ich małych pociech.

Na kilkanaście dni przez Świętem Wielkiej Nocy, wolontariusze naszej szkoły, jak co roku, włączyli się w akcję rozprowadzania Świątecznych Kartek Dobroczynnych wśród społeczności szkolnej ZSE w Kielcach. Malownicze kartki dobroczynne przedstawiające symbole Wielkiej Nocy można było nabyć ofiarowując symboliczne 2zł. Udało nam się zebrać 271 zł 35gr. Dochód z kartek przeznaczony jest na wsparcie programu leczenia i rehabilitacji chorych i niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda. Już teraz, zapraszamy do kolejnej akcji i równie owocnej współpracy!

W dniach 5 – 6 kwietnia 2019 roku Kielecki Bank Żywności zorganizował kolejną Zbiórkę Żywności, pod hasłem: „Wielkanocna Zbiórka Żywności”. W supermarketach w Kielcach wolontariusze zbierali żywność, która została przekazana organizacjom zajmującym się pomocą osobom najbardziej potrzebującym. Podstawowa pomoc żywnościowa pozwala na godne życie i ułatwia potrzebującym powrót do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie.  Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

W ramach współpracy z Kieleckim Bankiem Żywności wolontariusze naszej szkoły, uczniowie z klas: 1C, 1D, 1E, 1F, 1H, 1I, 1Z, 2H i 3B kwestowali w sklepach, zbierając żywność dla najbardziej potrzebujących. Ponadto nasi wolontariusze pomagali w segregowaniu pozyskanych produktów.

Bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

Maja Dymińska-Czyż

W dniach 29 i 30 marca 2019 roku Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizowała w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce szesnastą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. Wielkanocna zbiórka „Tak, Pomagam!” przeprowadzona została m.in. w sklepach sieci Biedronka, gdzie kwestowali wolontariusze naszej szkoły. Do akcji włączyli się uczniowie z klas  1C, 1D, 1E, 1F, 1H, 1I, 1Z, 2B, 2H i 3B

Bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

Maja Dymińska-Czyż

23.05.2018 roku Wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu Szkolnych Kół Caritas w Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., po której młodzież miała okazję zwiedzić Opactwo i poznać jego historię. Następnie odbyły się zajęcia warsztatowe, na których wolontariusze mogli wykazać się wiedzą n.t funkcjonowania hospicjum. Część warsztatową zakończyła nauka integracyjnego tańca belgijskiego wykonywanego pod utwór belgijskiego zespołu Lajs (z celtyckiego „głos”).  Spotkanie zakończyło się ciepłym posiłkiem. Wolontariusze otrzymali pamiątkowe gadżety a niektórzy dodatkowo wylosowali nagrody w loterii fantowej. Spotkanie było podsumowaniem charytatywnej pracy naszych uczniów.

Opiekę nad uczniami sprawowały p. Maja Dymińska-Czyż i p. Jolanta Rzepa

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program, którego zadaniem jest pozyskiwanie środków na funkcjonowanie hospicjum, ale także szerzenie idei hospicyjnej, propagowanie bezinteresownej pomocy dla bliźniego w potrzebie, zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej potrzeb fizycznych, psychicznych i duchowych osób chorych i cierpiących. Poprzez „Pola Nadziei” chcemy pokazywać, że życie na każdym etapie jest wartością i że warto pomagać.

W piątek, 20 kwietnia, Wolontariusze naszej szkoły włączyli się w akcję i kwestowali w Galerii Echo w Kielcach. Pozyskane środki finansowe przekazane zostały na bieżące potrzeby Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty.

Bardzo dziękuję moim Wolontariuszom za wrażliwość, postawę i zaangażowanie   

Maja Dyminska-Czyż

Nakarmić tych, których nie widać. 16-17 marca odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności Banków Żywności.

Samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Niewidoczni. Choć potrzebują pomocy, to nie spotkamy ich na ulicy czy przed sklepem, proszących o żywność. Nie pozwala na to ich godność. Misją Banków Żywności jest stałe docieranie do takich osób z pomocą. To również dla nich organizowana jest cykliczna Wielkanocna Zbiórka Żywności, która w tym roku odbyła się 16 i 17 marca.

W ramach współpracy z Kieleckim Bankiem Żywności wolontariusze naszej szkoły, uczniowie z klas: 1A,1B,1E,1G,1H, 1Z, 2C i 2B kwestowali w sklepach, zbierając żywność dla najbardziej potrzebujących. Ponadto nasi wolontariusze uczestniczyli w segregowaniu pozyskanych produktów.

 W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, wolontariusze naszej szkoły włączyli się do akcji rozprowadzania Świątecznych Kartek Dobroczynnych. Malownicze kartki nawiązujące do tradycji Wielkiej Nocy można było nabyć za symboliczne 2 zł. Udało nam się zebrać kwotę 189,13 zł.

Dochód z kartek przeznaczony jest na wsparcie programu leczenia i rehabilitacji chorych i niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękuję: Maja Dymińska-Czyż

Z wielką radością i dumą chcemy ogłosić, że po raz kolejny Pracownicy i Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach wzięli aktywny udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Daliśmy wspólnie dowód naszej wielkiej empatii i wrażliwości na potrzeby innych ludzi. Zdaliśmy ten egzamin celująco! W tym roku nasz Dar Serca powędrował do Pana Ryszarda. Przygotowaliśmy dla Pana paczki za kwotę blisko 1 500 zł.

 Pragniemy gorąco podziękować wszystkim Darczyńcom, bowiem każdy, nawet najmniejszy     zrealizowany punkt z listy potrzeb to wielka radość w domu obdarowanej osoby.

Pamiętając o tym, że dobro ofiarowane drugiemu człowiekowi zawsze do nas wraca, życzymy wszystkim Państwu i Wam drodzy Uczniowie, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję, wszystkiego co najlepsze i już prosimy o to, byśmy w jeszcze liczniejszym składzie kompletowali kolejne Szlachetne Paczki za rok! 

Organizatorzy

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, wolontariusze naszej szkoły włączyli się do akcji rozprowadzania Świątecznych Kartek Dobroczynnych. Malownicze kartki nawiązujące do tradycji Świąt Bożego Narodzenia można było nabyć za symboliczne 2 zł. Udało nam się zebrać 94,87 zł. Dochód z kartek przeznaczony jest na wsparcie programu leczenia i rehabilitacji chorych i niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.

Opiekunowie wolontariatu

Dodatkowe informacje