mgr  Jacek Woć

Kontakt: nr telefonu: 41 36 80 559 wew. 109, mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., dziennik elektroniczny

Pokój nr  113 (pierwsze piętro)

Pon. 13:00 – 18:00

Wt.   9:00 - 12:00

Śr.     8:00 - 12:00/13:00-17:00

Czw.   13:00 - 18:00

Pt.      8:00 - 12:00

Celem pracy psychologa szkolnego jest działanie na rzecz prawidłowego rozwoju psychiki i osobowości uczniów, przy współpracy z pedagogiem szkolnym, wychowawcami oraz placówkami, które świadczą pomoc młodzieży i ich rodzinom.

Pomoc psychologiczna – spotkanie, rozmowa - próba znalezienia innego spojrzenia na sytuację, uporządkowanie myśli i uczuć, kreatywne szukanie rozwiązań, możliwość „wygadania" się w życzliwej i przyjaznej atmosferze.

zajęcia psychoedukacyjne i profilaktyczne.

Pomoc mediacyjna i interwencyjna w sytuacji problemowej i kryzysowej w szkole, klasie.

Konsultacje z rodzicami i nauczycielami w celu wspólnego rozwiązywania problemów i polepszenia komunikacji.

KIEDY PSYCHOLOG MOŻE POMÓC?

• Czujesz, że nikt Cię nie rozumie,
  • Nie potrafisz dogadać się z kolegami, rodzicami, nauczycielami,
  • Masz kłopoty rodzinne,
  • Chcesz porozmawiać o swoich problemach,
  • Masz trudności z nauką, w kontaktach z innymi ludźmi
  • Wiesz o problemach przyjaciół, ale nie wiesz, jak im pomóc,
  • Chcesz podzielić się swoim sukcesem,
  • Masz problem, z którym sam nie umiesz sobie poradzić
  • Jesteś zainteresowany rozwojem własnego potencjału
  • Zastanawiasz się nad tym jak budować dobre związki
  • Doświadczasz sytuacji kryzysowej (śmierć, rozwód rodziców, choroba w rodzinie, przeprowadzka)
  • Chcesz pogadać o tym, co Cię denerwuje
  • Doświadczasz agresji ze strony kolegów lub sam jesteś agresywny
  • Masz poczucie, że coś zagraża Twojemu zdrowiu, życiu, bezpieczeństwu
  • Nie wiesz jakie studia wybrać i gdzie szukać pracy.

Szanowni Rodzice, Uczniowie,

W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 proszę stosować się do poniższego regulaminu:

Regulamin korzystania z gabinetu psychologa

w związku z występowaniem zagrożenia epidemiologicznego

1. Preferowaną formą kontaktu z rodzicami, opiekunami jest rozmowa telefoniczna - 41 368 05 58 ww 109, mailowa - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź za pomocą aplikacji Messenger. Osoby, które nie mają możliwości skorzystania z konsultacji online lub z innych powodów potrzebują skorzystać z osobistego kontaktu z psychologiem będą zobowiązane do przestrzegania następujących zasad zabezpieczenia sanitarnego, który dotyczy zarówno uczniów, ich rodziców/opiekunów, nauczycieli, pracowników szkoły jak i innych osób przebywających w gabinecie.
  2. W gabinecie jednocześnie mogą przebywać maksymalnie 3 osoby.
  3. Z bezpośredniej formy kontaktu mogą korzystać tylko i wyłącznie osoby zdrowe, które nie mają objawów infekcji, nie podlegają kwarantannie i nie miały kontaktu z osobami zarażonymi wirusem COVID – 19.
  4. Rodzice / opiekunowie oraz osoby niezatrudnione w placówce podczas konsultacji w gabinecie psychologa zobowiązane są do zasłaniania ust i nosa, używając maseczek .
  5. W gabinecie należy używać płynu do dezynfekcji rąk
  6. Konsultacje odbywają się w odstępach wynoszących 10 min. - czas ten zostaje przeznaczony na dezynfekcję. Każda konsultacja może trwać maksymalnie 35 minut. Każdorazowo - po zakończonej konsultacji - pomieszczenie, jest dezynfekowane i wietrzone zgodnie z procedurą bezpieczeństwa.
  7. W trakcie kontaktu między psychologiem a uczniem / rodzicem / nauczycielem bądź inną osobą, utrzymywany jest możliwie jak największy – tj. 2 metrowy dystans.
  8. Terminy na spotkanie osobiste z psychologiem należy umawiać w formie telefonicznej lub mailowo .
  9. W nagłych przypadkach wymagających natychmiastowej interwencji sprawy są traktowane priorytetowo.