• covid_maseczka

„Nauka skarbem drogim, Tak bogatym jak ubogim I bogactwa często giną Lecz nauki nie przeminą”. Źródło: Księgi Wtóre. Pieśń IX Jan Kochanowski

We  wtorek 19.10 gościliśmy w ZSE dwie klasy 8 ze Szkoły Podstawowej w Brynicy. Młodzież przyjechała w ramach projektu Kuratora Oświaty dotyczącego promocji szkolnictwa  technicznego i branżowego. Poza tym dzięki takim wizytom  możemy promować  naszą placówkę i zachęcić do wybrania dalszej edukacji właśnie w ELEKTRYKU. Młodzież w małych , kilkuosobowych  grupach była oprowadzana przez naszych uczniów z klas 3c i 3b po pracowniach zawodowych , ogólnokształcących , bibliotece , gabinecie medycznym. Trafili prawie w każdy zakamarek naszej szkoły. Wszędzie spotkali się z ogromną życzliwością naszych nauczycieli .

Po zakończonym „ ekspresie zwiedzania ”na  holu odbył się pożegnalny Quiz o ELEKTRYKU. Goście odpowiedzieli m.in. na pytania :

Ile pięter jest w ZSE.?

Kto jest  Patronem naszej Szkoły?

W jakich zawodach kształci nasza placówka ?

I czy wrócą do nas jako kandydaci do Szkoły  ? I jak myślicie jaka była odpowiedź? …

Za pomoc dziękuję uczniom klasy IV – B. Kiniorskiemu i P. Moćko ,którzy z ogromnym zaangażowaniem byli przewodnikami po naszej Szkole dla nauczycieli z Brynicy.