• covid_maseczka

„Nauka skarbem drogim, Tak bogatym jak ubogim I bogactwa często giną Lecz nauki nie przeminą”. Źródło: Księgi Wtóre. Pieśń IX Jan Kochanowski

We  wtorek 19.10 gościliśmy w ZSE dwie klasy 8 ze Szkoły Podstawowej w Brynicy. Młodzież przyjechała w ramach projektu Kuratora Oświaty dotyczącego promocji szkolnictwa  technicznego i branżowego. Poza tym dzięki takim wizytom  możemy promować  naszą placówkę i zachęcić do wybrania dalszej edukacji właśnie w ELEKTRYKU. Młodzież w małych , kilkuosobowych  grupach była oprowadzana przez naszych uczniów z klas 3c i 3b po pracowniach zawodowych , ogólnokształcących , bibliotece , gabinecie medycznym. Trafili prawie w każdy zakamarek naszej szkoły. Wszędzie spotkali się z ogromną życzliwością naszych nauczycieli .

W związku z obchodami roku poświęconego twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ogłaszamy konkurs literacko- fotograficzny , który  będzie polegał  na interpretacji jego twórczości. Wybrany przez Was utwór poety należy zilustrować fotografią, oddającą sens i atmosferę  wiersza.

Zdjęcia mogą przedstawiać: portret lub  martwą naturę. Liczymy na Waszą inwencję twórczą.Można do tego celu wykorzystać np. telefon komórkowy lub aparat fotograficzny.

W dniu 13 października 2021 odbyła się w szkole uroczystość Święta Szkoły na którym, jako jeden z punktów programu, obchodzono Dzień Komisji Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Uczniowie z klasy 2d i 2c: Patrycja Stępień, Tomasz Górecki i Augustyn Bożęcki przygotowali krótki program artystyczny upamiętniający ten dzień. Następnie dla nauczycieli zaśpiewał Karol Brzeziński.

Uczeń naszej szkoły Krystian Robak otrzymał tytuł laureata III miejsca w II Edycji Konkursu Informatycznego „BÓBR-MAP” w roku szkolnym 2021/2022.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz współpraca popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

Krystian, jako laureat będzie uczestniczył w  projekcie MAP (Mistrzowie Algorytmiki i Programowania), ważnej części Programu Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029 https://map.org.pl. Udział ten będzie realizowany w ramach kółek projektu lub na obozie naukowo-treningowy projektu MAP, który odbędzie się nie później niż w marcu 2022.

Sam konkurs, jak i udział w projekcie MAP, stanowią świetną okazję do uzupełnienia i rozwoju wiedzy oraz umiejętności informatycznych z perspektywy zdawania matury z informatyki i wyboru dalszego kształcenia na studiach o specjalnościach informatycznych.