• Wolontariat_Slider

Tyle razy mogliśmy na was liczyć –pomóżcie i teraz.

Zwracamy się z apelem, do byłych jak i obecnych Naszych Klubowiczów, aby w okresie wakacyjnym przyłączyli się do akcji:

„O Puchar Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty”

Akcja odbywa się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach na najbardziej aktywną szkołę województwa świętokrzyskiego w zakresie honorowego krwiodawstwa w okresie letnio-wakacyjnym.

Cel konkursu:

1. Propagowanie idei honorowego krwiodawstwa jako daru bezcennego życia.
  2. Zaktywizowanie wychowawców, nauczycieli i młodzieży pełnoletniej do włączenia się   w akcję honorowego krwiodawstwa w okresie wakacyjnym, kiedy występują największe niedobory krwi.

Uczestnicy konkursu

1.  Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie pracownicy, pełnoletni uczniowie oraz tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego.

PS: Każdy krwiodawca biorący udział w konkursie w czasie rejestracji w placówce służby krwi podaje numer szkolnego klubu Honorowych Krwiodawców, lub nazwę szkoły.

Informacja dla oddających krew po raz pierwszy i kolejny:

- Przed pobraniem wypić dużą ilość płynu (np. wodę)

- Być po dobrym posiłku

- Poraz pierwszy nie oddawać więcej niż 250 ml krwi

- Po oddaniu krwi kategoryczny zakaz intensywnego wysiłku fizycznego !!!

Wszystkich zainteresowanych proszą o kontakt: D.Wicherski