• Wolontariat_Slider

Na kilkanaście dni przez Świętem Wielkiej Nocy, wolontariusze naszej szkoły, jak co roku, włączyli się w akcję rozprowadzania Świątecznych Kartek Dobroczynnych wśród społeczności szkolnej ZSE w Kielcach. Malownicze kartki dobroczynne przedstawiające symbole Wielkiej Nocy można było nabyć ofiarowując symboliczne 2zł. Udało nam się zebrać 271 zł 35gr. Dochód z kartek przeznaczony jest na wsparcie programu leczenia i rehabilitacji chorych i niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda. Już teraz, zapraszamy do kolejnej akcji i równie owocnej współpracy!

W dniach 5 – 6 kwietnia 2019 roku Kielecki Bank Żywności zorganizował kolejną Zbiórkę Żywności, pod hasłem: „Wielkanocna Zbiórka Żywności”. W supermarketach w Kielcach wolontariusze zbierali żywność, która została przekazana organizacjom zajmującym się pomocą osobom najbardziej potrzebującym. Podstawowa pomoc żywnościowa pozwala na godne życie i ułatwia potrzebującym powrót do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie.  Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

W ramach współpracy z Kieleckim Bankiem Żywności wolontariusze naszej szkoły, uczniowie z klas: 1C, 1D, 1E, 1F, 1H, 1I, 1Z, 2H i 3B kwestowali w sklepach, zbierając żywność dla najbardziej potrzebujących. Ponadto nasi wolontariusze pomagali w segregowaniu pozyskanych produktów.

Bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

Maja Dymińska-Czyż

W dniach 29 i 30 marca 2019 roku Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizowała w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce szesnastą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. Wielkanocna zbiórka „Tak, Pomagam!” przeprowadzona została m.in. w sklepach sieci Biedronka, gdzie kwestowali wolontariusze naszej szkoły. Do akcji włączyli się uczniowie z klas  1C, 1D, 1E, 1F, 1H, 1I, 1Z, 2B, 2H i 3B

Bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

Maja Dymińska-Czyż

23.05.2018 roku Wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu Szkolnych Kół Caritas w Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., po której młodzież miała okazję zwiedzić Opactwo i poznać jego historię. Następnie odbyły się zajęcia warsztatowe, na których wolontariusze mogli wykazać się wiedzą n.t funkcjonowania hospicjum. Część warsztatową zakończyła nauka integracyjnego tańca belgijskiego wykonywanego pod utwór belgijskiego zespołu Lajs (z celtyckiego „głos”).  Spotkanie zakończyło się ciepłym posiłkiem. Wolontariusze otrzymali pamiątkowe gadżety a niektórzy dodatkowo wylosowali nagrody w loterii fantowej. Spotkanie było podsumowaniem charytatywnej pracy naszych uczniów.

Opiekę nad uczniami sprawowały p. Maja Dymińska-Czyż i p. Jolanta Rzepa

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program, którego zadaniem jest pozyskiwanie środków na funkcjonowanie hospicjum, ale także szerzenie idei hospicyjnej, propagowanie bezinteresownej pomocy dla bliźniego w potrzebie, zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej potrzeb fizycznych, psychicznych i duchowych osób chorych i cierpiących. Poprzez „Pola Nadziei” chcemy pokazywać, że życie na każdym etapie jest wartością i że warto pomagać.

W piątek, 20 kwietnia, Wolontariusze naszej szkoły włączyli się w akcję i kwestowali w Galerii Echo w Kielcach. Pozyskane środki finansowe przekazane zostały na bieżące potrzeby Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty.

Bardzo dziękuję moim Wolontariuszom za wrażliwość, postawę i zaangażowanie

Maja Dyminska-Czyż

Nakarmić tych, których nie widać. 16-17 marca odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności Banków Żywności.

Samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Niewidoczni. Choć potrzebują pomocy, to nie spotkamy ich na ulicy czy przed sklepem, proszących o żywność. Nie pozwala na to ich godność. Misją Banków Żywności jest stałe docieranie do takich osób z pomocą. To również dla nich organizowana jest cykliczna Wielkanocna Zbiórka Żywności, która w tym roku odbyła się 16 i 17 marca.

W ramach współpracy z Kieleckim Bankiem Żywności wolontariusze naszej szkoły, uczniowie z klas: 1A,1B,1E,1G,1H, 1Z, 2C i 2B kwestowali w sklepach, zbierając żywność dla najbardziej potrzebujących. Ponadto nasi wolontariusze uczestniczyli w segregowaniu pozyskanych produktów.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, wolontariusze naszej szkoły włączyli się do akcji rozprowadzania Świątecznych Kartek Dobroczynnych. Malownicze kartki nawiązujące do tradycji Wielkiej Nocy można było nabyć za symboliczne 2 zł. Udało nam się zebrać kwotę 189,13 zł.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękuję: Maja Dymińska-Czyż