• Wolontariat_Slider

W ramach współpracy z MOPR-em nasi uczniowie pracowali jako wolontariusze przy organizacji biegów pn.: „V Kielecka Dycha” i „VIII Kielce Biegają”.  Do zadań wolontariuszy należało zabezpieczenie trasy biegów, rejestracja uczestników w biurze zawodów, wydawanie pakietów startowych oraz wręczanie medali. Udział w tym przedsięwzięciu to kolejny dowód na to, że uczniowie ZSE chcą pomagać i angażują się w prace społeczną. Gratulujemy i zachęcamy do współpracy. Opiekunowie wolontariatu: M. Dymińska-Czyż i M. Patyńska.

    W ramach 3-letniego projektu „Polska Fabryką Dobra” (w tym roku pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Wojewody Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezydenta Miasta Kielc) wolontariusze naszej szkoły, jako szkolna grupa wolontariacka zostali przez nas zgłoszeni i jako grupa zostaną umieszczeni na mapie „PRODUKCJI DOBRA” w naszym województwie.

   Celem projektu PORTAL PRODUKCJI DOBRA jest wypracowanie pozytywnego wizerunku wolontariatu i wolontariusza w środowisku lokalnym oraz podniesienie kompetencji organizatorów wolontariatu młodzieżowego na terenie całej Polski.

   Koordynatorem przedsięwzięcia jest Fabryka Aktywności Młodych FAM z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim. 

 Zapraszamy uczniów naszej szkoły do pomocy i pracy na rzecz najbardziej potrzebujących.

Opiekunowie wolontariatu:

Maja Dymińska-Czyż, Martyna Patyńska

W ramach współpracy z Fundacją „Pomóż i Ty” wolontariusze naszej szkoły rozprowadzali cegiełki na rzecz pomocy 19-letniemu Danielowi Czerniak, który cierpi na porażenie mózgowe objawiające się niedowładem kończyn i padaczką lekooporną. Uzyskane fundusze zostały przekazane na konto fundacji.

Dzięki szlachetnej postawie wolontariuszy i uczniów Daniel będzie mógł systematycznie uczestniczyć w zajęciach rehabilitacyjnych oraz zostanie zakupiony dla niego rowerowózek, który umożliwi przemieszczanie się.

Wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc dziękują opiekunowie wolontariatu: p. Maja Dymińska-Czyż i p. Martyna Patyńska.

Dnia 19.05.2016r. uczniowie naszej szkoły we współpracy z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Kielcach zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla absolwentki kieleckiego „Śniadka” -  Izy Jaworskiej. Dwudziestolatka cierpi na rzadką chorobę - martwicę chrzęstno-kostną, inaczej OCD. Jest to zaburzenie związane ze zmianami zwyrodnieniowymi i/lub martwicą stawów. Choroba objawia się ogromnym bólem, który to wyeliminował Izę  z życia społecznego niszcząc wiele jej planów i marzeń. Przez nasilające się bóle absolwentka „Śniadka” musiała porzucić wymarzone studia za granicą i poddać się kosztownemu leczeniu.

W zbiórkę włączyli się nie tylko wolontariusze, a cała społeczność szkolna: uczniowie, pracownicy, a także rodzice naszych podopiecznych w trakcie spotkań z rodzicami. Wszystkim serdecznie dziękują opiekunowie szkolnego wolontariatu: p. M. Patyńska i p. D. Wicherski.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy - by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Kolejny raz uczniowie i pracownicy naszej szkoły zaangażowali się w pomoc podczas tegorocznej edycji. Dzięki hojności uczniów i pracowników szkoły udało się zebrać fundusze niezbędne na zakup mebli dla wybranej Rodziny, a także dary w postaci chemii gospodarczej, żywności oraz ubrań. Tym samym mieliśmy możliwość obdarować i uszczęśliwić rodzinę, która dzięki temu szlachetnemu działaniu będzie miała radosne Święta Bożego Narodzenia.

Koordynatorem przedsięwzięcia była p. M. Patyńska, która współpracuje  z wolontariuszami Stowarzyszenia „Wiosna” i Caritas Diecezji Kieleckiej angażując uczniów w pomoc najbardziej potrzebującym.

Drodzy Pracownicy i Uczniowie, jak co roku, ZSE włącza się do akcji Szlachetna Paczka. Rodzina, której pragniemy pomóc pilnie potrzebuje mebli. Wolontariusze odwiedzą Państwa we wtorek (08.12.2015r.). Tych z Was, którzy chcieliby wspomóc Naszą Paczkę, zapraszamy do wrzucania "darów" do puszki.

Meble chcielibyśmy zakupić ze sklepu meblowego, który ustalił dla nas specjalnie obniżoną cenę, z uwagi na szczytny cel.

Zespół Szlachetnej Paczki

Dodatkowe informacje