• Wolontariat_Slider

23.05.2018 roku Wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu Szkolnych Kół Caritas w Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., po której młodzież miała okazję zwiedzić Opactwo i poznać jego historię. Następnie odbyły się zajęcia warsztatowe, na których wolontariusze mogli wykazać się wiedzą n.t funkcjonowania hospicjum. Część warsztatową zakończyła nauka integracyjnego tańca belgijskiego wykonywanego pod utwór belgijskiego zespołu Lajs (z celtyckiego „głos”).  Spotkanie zakończyło się ciepłym posiłkiem. Wolontariusze otrzymali pamiątkowe gadżety a niektórzy dodatkowo wylosowali nagrody w loterii fantowej. Spotkanie było podsumowaniem charytatywnej pracy naszych uczniów.

Opiekę nad uczniami sprawowały p. Maja Dymińska-Czyż i p. Jolanta Rzepa

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program, którego zadaniem jest pozyskiwanie środków na funkcjonowanie hospicjum, ale także szerzenie idei hospicyjnej, propagowanie bezinteresownej pomocy dla bliźniego w potrzebie, zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej potrzeb fizycznych, psychicznych i duchowych osób chorych i cierpiących. Poprzez „Pola Nadziei” chcemy pokazywać, że życie na każdym etapie jest wartością i że warto pomagać.

W piątek, 20 kwietnia, Wolontariusze naszej szkoły włączyli się w akcję i kwestowali w Galerii Echo w Kielcach. Pozyskane środki finansowe przekazane zostały na bieżące potrzeby Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty.

Bardzo dziękuję moim Wolontariuszom za wrażliwość, postawę i zaangażowanie

Maja Dyminska-Czyż

Nakarmić tych, których nie widać. 16-17 marca odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności Banków Żywności.

Samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Niewidoczni. Choć potrzebują pomocy, to nie spotkamy ich na ulicy czy przed sklepem, proszących o żywność. Nie pozwala na to ich godność. Misją Banków Żywności jest stałe docieranie do takich osób z pomocą. To również dla nich organizowana jest cykliczna Wielkanocna Zbiórka Żywności, która w tym roku odbyła się 16 i 17 marca.

W ramach współpracy z Kieleckim Bankiem Żywności wolontariusze naszej szkoły, uczniowie z klas: 1A,1B,1E,1G,1H, 1Z, 2C i 2B kwestowali w sklepach, zbierając żywność dla najbardziej potrzebujących. Ponadto nasi wolontariusze uczestniczyli w segregowaniu pozyskanych produktów.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, wolontariusze naszej szkoły włączyli się do akcji rozprowadzania Świątecznych Kartek Dobroczynnych. Malownicze kartki nawiązujące do tradycji Wielkiej Nocy można było nabyć za symboliczne 2 zł. Udało nam się zebrać kwotę 189,13 zł.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękuję: Maja Dymińska-Czyż

Z wielką radością i dumą chcemy ogłosić, że po raz kolejny Pracownicy i Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach wzięli aktywny udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Daliśmy wspólnie dowód naszej wielkiej empatii i wrażliwości na potrzeby innych ludzi. Zdaliśmy ten egzamin celująco! W tym roku nasz Dar Serca powędrował do Pana Ryszarda. Przygotowaliśmy dla Pana paczki za kwotę blisko 1 500 zł.

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim Darczyńcom, bowiem każdy, nawet najmniejszy     zrealizowany punkt z listy potrzeb to wielka radość w domu obdarowanej osoby.

Pamiętając o tym, że dobro ofiarowane drugiemu człowiekowi zawsze do nas wraca, życzymy wszystkim Państwu i Wam drodzy Uczniowie, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję, wszystkiego co najlepsze i już prosimy o to, byśmy w jeszcze liczniejszym składzie kompletowali kolejne Szlachetne Paczki za rok!

Organizatorzy

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, wolontariusze naszej szkoły włączyli się do akcji rozprowadzania Świątecznych Kartek Dobroczynnych. Malownicze kartki nawiązujące do tradycji Świąt Bożego Narodzenia można było nabyć za symboliczne 2 zł. Udało nam się zebrać 94,87 zł. Dochód z kartek przeznaczony jest na wsparcie programu leczenia i rehabilitacji chorych i niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.

Opiekunowie wolontariatu

Na kilkanaście dni przez Świętem Wielkiej Nocy, wolontariusze naszej szkoły, jak co roku, włączyli się w akcję rozprowadzania Świątecznych Kartek Dobroczynnych wśród społeczności szkolnej ZSE w Kielcach. Malownicze kartki dobroczynne przedstawiające symbole Wielkiej Nocy można było nabyć ofiarowując symboliczne 2zł.Udało nam się zebrać 206 zł 50gr. Dochód z kartek przeznaczony jest na wsparcie programu leczenia i rehabilitacji chorych i niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda. Już teraz, zapraszamy do kolejnej akcji i równie owocnej współpracy!