• Patriotyczny_Slider

W dniu 11 listopada, w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, Poczet Sztandarowy naszej szkoły godnie reprezentował społeczność ZSE. Uroczyste obchody rozpoczęły się o godz.11.00  w Kieleckiej Bazylice Katedralnej mszą świętą w intencji ojczyzny. Po mszy, o godzinie 12-tej wszyscy zgromadzeni odśpiewali Hymn Narodowy, a następnie uczestnicząc w radosnym, biało-czerwonym pochodzie przemaszerowali  na plac Wolności, gdzie u stóp pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego miała miejsce dalsza część podniosłej uroczystości. Przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej Wojewoda świętokrzyski oraz prezydent Kielc dokonali odsłonięcia brązowych wieńców, oddano salwę honorową, wręczono medale okolicznościowe, a Weterani Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej przekazali młodym pokoleniom wyjątkowe przesłanie kładąc szczególny nacisk na takie wartości jak patriotyzm czy honor. W składzie reprezentacji naszej szkoły  byli uczniowie klasy 3H pod opieką wychowawcy.

Dodatkowe informacje