• Patriotyczny_Slider

Dwaj uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „PAMIĘĆ O WOJNIE- W 70 ROCZNICĘ ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ” organizowanym przez XI LO w Kielcach, SODMiDN oraz Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach oraz Wydawnictwa Nowa Era.

 

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy w formie wywiadu lub pamiętnika na temat: „Czas wojny i okupacji w pamięci świadka/ świadków II wojny światowej”.

Nagrodzone prace przygotowali:

  • Sebastian Krowiński z klasy 1A  „Wspomnienia wojenne mieszkańców gminy Baćkowice”
  • Maciej Łutczyk z klasy 1G „ Od świętokrzyskiego Ostojowa do Oshawy w Kanadzie”.

 

GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW (opieka: Ewa Jakubowska)

 

Dodatkowe informacje