• Patriotyczny_Slider

Uczeń klasy 1c Jacek Kieszkowski zajął 1. Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o historii i tradycjach 4 Pułku Piechoty Legionów Polskich na tle wydarzeń I wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem sprawy polskiej. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym, zorganizowanym 5.11.2014r. wzięło udział 68 placówek z całego kraju, w tym 3 jednostki wojskowe i 65 szkół, wśród nich 17 liceów ogólnokształcących i techników oraz 48 gimnazjów. W sumie uczestniczyły 373 osoby.

Drugi odbył się 14.03.2015r. w Instytucie Historii UJK w Kielcach. Uczestnicy rozwiązali test składający się z 33 pytań. Wyniki ogłoszone zostały w OMPiO na Wzgórzu Zamkowym. Uczeń naszej szkoły zwyciężył w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Opiekę nad nim sprawowała p. Katarzyna Ciszewska.  Gratulujemy!!!

Zdjęcia w galerii

Więcej na stronie: http://www.em.kielce.pl/informacje/item/7587-wykazali-sie-wiedza-o-legionach

Dodatkowe informacje