• Patriotyczny_Slider

W związku ze zbliżającą się 33. rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, nasza szkoła włącza się do ogólnopolskiej akcji społeczno – edukacyjnej IPN „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. Jej celem jest upamiętnienie ofiar grudnia 1981 – ludzi, którzy stracili życie, zostali internowani, uwięzieni, byli represjonowani.

 

W przeddzień rocznicy nauczyciele historii przeprowadzą prelekcje mające na celu przypomnienie uczniom wydarzeń tamtego okresu. Natomiast 13 grudnia 2014r., o godzinie 19.30 Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie zapalą symboliczne Światło Wolności. Można to zrobić wirtualnie za pomocą aplikacji, specjalnie przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej. Wystarczy wejść na stronę internetową www.pamiec.pl/13grudnia, kliknąć w odpowiednim miejscu lub pobrać aplikację, by móc Światło Wolności „zapalić" na portalach społecznościowych lub w sposób tradycyjny – umieszczając palącą się świecę np. w oknie. Szkolnym koordynatorem akcji jest p.Katarzyna Ciszewska.

Dodatkowe informacje