• DJ-Slider_Internat

31 sierpnia 2020 roku - rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 w Internacie ZSE

Rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się w naszym Internacie 31 sierpnia. To szczególny dzień przede wszystkim dla nowych wychowanków i ich rodziców. Podczas spotkania z  wychowawcami grup i z p. kierownik rodzice otrzymają informacje dotyczące funkcjonowania placówki oraz zasad regulujących życie w internacie.

Z uwagi na sytuację epidemiczną, rozpoczęcie roku i zakwaterowanie mieszkańców internatu przewidujemy według następującego harmonogramu:

godz. 1500  spotkanie wychowawców z rodzicami dziewcząt klas pierwszych, kwaterowanie

godz. 1600  spotkanie wychowawców z rodzicami chłopców klas pierwszych, kwaterowanie

Wychowankowie klas pierwszych wchodzą do internatu wejściem głównym.

godz. 1700  kwaterowanie pozostałych wychowanków, przy czym:

dziewczęta wchodzą wejściem głównym i udają się do pawilonu A

chłopcy wchodzą wejściem od ul. Kościuszki i udają się do pawilonu B

Na teren internatu, wychowanek może wejść z jednym rodzicem.

Z uwagi na zachowanie reżimu sanitarnego prosimy o:

• – przestrzeganie wyznaczonych godzin zakwaterowania;
  • – przesłonienie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego;
  • przywiezienie już podpisanej Umowy dotyczącej rozliczenia finansowego z internatem ZSE w Kielcach i przekazanie jej wychowawcy (załącznik nr 1)

Bardzo prosimy rodziców i wychowanków o zapoznanie się z zasadami obowiązującymi podczas mieszkania w internacie (załącznik nr 2)

Drodzy Wychowankowie, Szanowni Rodzice

1 września rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021 J szczęśliwie w formie stacjonarnej J J Pamiętamy jednak, że nadal jesteśmy w czasie pandemii, więc musimy zachować ostrożność – w trosce o  zdrowie swoje i  tych, z którymi będziemy się spotykać na terenie internatu, szkoły oraz domu rodzinnego.

• Najważniejszą zasadą i prośbą do Rodziców/Opiekunów jest nieprzysyłanie do internatu dzieci z  objawami choroby. W internacie nie może również przebywać młodzież objęta kwarantanną.
  • Bardzo proszę o odbieranie telefonów z internatu. Jeśli dziecko zgłosi nam złe samopoczucie lub  pzauważymy objawy choroby, trzeba będzie je jak najszybciej zabrać do domu.
  • Zaleca się na terenie internatu zasłanianie ust i nosa.
  • Ograniczamy liczbę osób przebywających na terenie placówki, zachęcamy Rodziców do kontaktu telefonicznego.
  • W przypadku konieczności wejścia na teren internatu osób trzecich, obowiązuje zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk i dystans społeczny 1,5m.
  • Wprowadzamy całkowity zakaz odwiedzin.

W najbliższych dniach, będziemy zamieszczali na stronie internetowej szkoły oraz koncie FB dalsze informacje dotyczące organizacji życia społecznego w internacie w nowym roku szkolnym.

Mam nadzieję, że nasi Wychowankowie zdrowi, wypoczęci i stęsknieni wrócą do internatu. Czekamy na Was!

MATURZYŚCI chętni do zamieszkania w Internacie ZSE podczas matur ‘2020

• Zapraszamy, już w niedzielę 7 czerwca od godziny 1400 czeka na Was wychowawca.
  • Proszę przywieźć dowód wpłaty za mieszkanie (imię i nazwisko maturzysty, opłata za  czerwiec 2020 roku)

Opłaty te należne są w wysokości proporcjonalnej do czasu faktycznego pobytu mieszkańca z  zaznaczeniem: od pierwszego do 15 dnia każdego miesiąca 50% kwoty (tj. 75 zł) a  od  16  dnia każdego miesiąca 100% należności za mieszkanie (tj. 150 zł).

• Nie ma wyżywienia.
  • Nie ma dostępu do kuchni – jedynie dostęp do wrzątku.
  • Po przyjeździe koniecznie trzeba poinformować o terminach mieszkania w internacie.
  • Należy stosować się do zaleceń MZ, GIS, MEN, regulaminu obowiązującego w internacie ZSE.

INTERNAT - INFORMACJE OGÓLNE

Internat stanowi integralną część Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach. Internat jest koedukacyjny: pawilon A zamieszkują dziewczęta, natomiast pawilon B - chłopcy.
Mieszkańcy są podzieleni na grupy wychowawcze. Opiekę nad grupami sprawują wychowawcy - służą pomocą każdemu od pierwszego do ostatniego dnia pobytu w internacie. Mieszkańcy Internatu muszą przywieźć ze sobą: sztućce, kapcie, optymizm i dobry humor. Każdego wychowanka obowiązuje rozkład dnia codziennego, regulamin Internatu i przepisy bhp.

Internat znajduje się przy Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego 20. Dużym atutem Internatu jest położenie w centrum miasta, które ułatwia dojazd do większości kieleckich szkół oraz galerii handlowo-usługowych.

Internat zapewnia warunki do nauki - można się uczyć w sypialni a także w przygotowanych pokojach tzw. cichej nauki oraz w świetlicy. W czasie przeznaczonym na rozrywkę i relaks można pooglądać program telewizyjny, filmy DVD, skorzystać z komputera i Internetu, pograć w ping-ponga, wyjść na salę gimnastyczną, boisko, basen, wyjść do kina lub teatru. Wychowankowie mają możliwość udziału w różnych sekcjach: artystycznej, stołówkowej, multimedialnej, sportowej. Działa Koło Wolontariatu i Młodzieżowa Rada Internatu.

Internat Zespołu Szkół Elektryczny w Kielcach posiada własną stronę na Facebooku na, której można śledzić bieżące wydarzenia - https://www.facebook.com/zseinternat

Wydarzeniami wpisanymi w tradycję Internatu są:

• Otrzęsiny,
  • Dzień Chłopaka,
  • Andrzejki,
  • Wieczór wigilijny,
  • Bal karnawałowy,
  • Walentynki,
  • Dzień Kobiet,
  • Pierwszy Dzień Wiosny,
  • Pożegnanie maturzystów i osób kończących naukę,
  • Dzień Sportu

OPŁATY ZA INTERNAT

Miesięczna opłata za zakwaterowanie:

w pokoju 4 osobowym - 100zł,

w pokoju 2 osobowym - 150 zł.
Dzienna stawka żywieniowa wynosi 15 zł
Opłaty za wyżywienie można uiszczać w kasie Internatu lub wpłacać na konto bankowe:
ING Bank Śląski S.A. nr konta 92 1050 1461 1000 0023 5341 4986.

nr telefonu do Internatu - 41 368 05 69

Zapraszamy na obowiązkowe zebranie z rodzicami uczniów klas pierwszych, których dzieci uzyskały miejsce w Internacie zebranie odbędzie się w niedzielę 1 września 2019 r. o godzinie 15.00

Kierownik internatu
Wychowawcy