• Slider_wakacje

   W dniach 7 – 10 czerwca 2018r. przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wilna. ZSE reprezentowali finaliści Miejskiego Konkursu

„ Józef Piłsudski – w 150. rocznicę urodzin”: Michał Kowalik, Kasper Mik i Aleksander Krzyżyk pod opieką p. Katarzyny Ciszewskiej oraz p. Iwona Kłos – laureatka I miejsca Miejskiego Konkursu dla Nauczycieli „Niepodległa 1918 – 2018”.

  Uczestnicy wycieczki odwiedzili na Wileńszczyźnie miejsca związane z J. Piłsudskim:

- Zułów – miejsce urodzenia Marszałka;

- Powiewiórki – kościół pw. Św. Kazimierza, w którym został ochrzczony;

- Dwór Marszałka w Pikieliszkach;

- grób matki J. Piłsudskiego na cmentarzu na Rossie, gdzie pochowano serce syna.

   Kieleccy uczniowie i nauczyciele złożyli również wizytę w polskim Gimnazjum im. J. I. Kraszewskiego w Nowej Wilejce, przywożąc drobne upominki dla szkoły.

   Szczególne wrażenie na wszystkich wywarło Wilno. Spacer starymi zaułkami, świątynie różnych wyznań, Republika Zarzecze pozwoliły poczuć atmosferę pięknej stolicy Litwy. Dopełnieniem wycieczki było zwiedzanie zamku w Trokach oraz rejs po jeziorze Galve.

Dodatkowe informacje