• Slider_wywiadowka

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie historycznym „W sto pięćdziesiątą rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego”, zorganizowanym przez Delegaturę IPN w Kielcach, OMPiO oraz VII LO im. J. Piłsudskiego.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Dn. 09.11.2017r. odbył się etap szkolny w którym 18 uczniów wypełniło pisemny test wiedzy. Szkolna komisja wyłoniła trzyosobową drużynę składającą się z uczniów którzy uzyskali najwięcej punktów. Etap miejski odbył się 04.12.2017r. w WDK Kielce. Szkołę reprezentował Kasper Mik z kl. 1d, Michał Kowalik z kl. 3b i Aleksander Krzyżyk z kl. 3h. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą odpowiadając na pytania dotyczące biografii Józefa Piłsudskiego. Od organizatorów otrzymali dyplom, książki, a w czerwcu 2018r. pojadą na wycieczkę do Wilna. Gratulujemy!!

Opiekę nad uczniami sprawowała Katarzyna Ciszewska.