• Slider_gimnazjum1
  • Slider_gimnazjum2

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadza za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.

Zarówno udział w konkursie jak i aplikacja są całkowicie bezpłatne!

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Udział w konkursie może wziąć każda osoba, która jest uczniem/uczennicą szkoły podstawowej oraz średniej.

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów.

Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Dla najlepszych uczniów czekają atrakcyjne nagrody takie jak: laptopy, tablety, roboty do programowania, kursy językowe i książki.

Uczniowie po zalogowaniu się w programie, w opcjach użytkownika mogą podać kod klasy. Wówczas reprezentują naszą szkołę.

Klasy utworzone są według roku urodzenia:

ZSE_2000 – uczniowie urodzeni w 2000 roku – kod M56XP7
ZSE_2001 – uczniowie urodzeni w 2001 roku – kod RGFWP7