• covid_maseczka

W dniu 11 października w ZSE uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły, na które tradycyjnie już składają się obchody Dnia Patrona i Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli: Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. Akademię przygotowali p. Anna Jarosińska, p. Hanna Rudzisz-Lis, p.Teodozja Dymek, p. Bartłomiej Krawczyński i p. Daniel Wilczkowski.

 W pierwszej części uroczystości uczeń klasy IV h – Piotr Młodawski zaprezentował wiersz J. Krzyżanowskiego pt. „Prezydent” poświęcony patronowi szkoły Ryszardowi Kaczorowskiemu. Następnie po ogłoszeniu wyników Szkolnego Quizu Wiedzy o Patronie, Pani wicedyrektor Małgorzata  Paprocka -  Woć wręczyła nagrody zwycięskim drużynom klas I. Konkurs, jak co roku, przygotowali nauczyciele historii.

W szkolnym quizie wyróżniły się:

Po szkole podstawowej:

1B – 1 miejsce

1A i 1D – 2 miejsce

1G – 3 miejsce

Po gimnazjum:

1Dg – 1 miejsce

1Ag i 1Fg – 2 miejsce

1Cg – 3 miejsce

 

W dalszej części akademii odbyła się druga część uroczystości – obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji  Pan dyrektor- Władysław Zaucha -  złożył życzenia oraz wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły. Uczniowie klas drugich zaprezentowali program artystyczny, który wraz z serdecznymi życzeniami uświetnił uroczystość. Z wielką przyjemnością zebrani goście wysłuchali utworów muzycznych w wykonaniu uzdolnionych artystycznie uczniów Krysi Klepacz z klasy 2G oraz utworu na trąbkę w wykonaniu Jakuba Chrobota z klasy 1Ag.

W imieniu uczniów przewodniczący SU Patryk Sołtys podziękował nauczycielom za ich trud wychowawczy, życząc satysfakcji z wykonywanej pracy. Życzenia i podziękowania od rodziców przekazała przewodnicząca Rady Rodziców p. Monika Bartocha.

W programie wzięli udział: Emilia Maciejczak- 2E, Amelia Słapek - 2E, Kacper Galera - 2F, Paweł Bera – 2H, Weronika Wróblewska - 2E , Michał Matok- 2F

Za oprawę muzyczną byli odpowiedzialni uczniowie klasy 2B Edward Wójcik oraz Jakub Syska pod kierunkiem p. Jacka Simlata.

Nad pocztem sztandarowym objął opiekę p. Daniel Wicherski.

Dodatkowe informacje