• Slider_wakacje

20 i 21 marca 2019 r w Kielcach odbyła się kolejna edycja Targów Edukacyjnych. To największe wydarzenie o tym charakterze w regionie. Hala Tarów Kielce wypełniła  się stoiskami wystawowymi publicznych i prywatnych szkół oraz uczelni, które w różnorodny sposób prezentowały swoją ofertę. Jest to forma wspierania młodych ludzi w procesie podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia. 

Również nasza Szkoła - Zespół Szkół Elektrycznych mocno zaznaczyła swoją ofertę . Nasze nowoczesne stoisko jak zwykle cieszyło się ogromnym zainteresowaniem . Nauczyciele i uczniowie przez dwa dni odpowiadali na pytania gimnazjalistów , ósmoklasistów i ich rodziców na temat warunków przyjęć , rekrutacji do ZSE. Padały również pytania dotyczące samego trybu nauki, praktyk, wyjazdów na wymiany zagraniczne ,nauki języków obcych. Najczęściej przekazywane przez nas informacje  dotyczyły nowych kierunków kształcenia- technika programisty i technika automatyka. Świetnie zaprojektowane ulotki reklamowe będące kompedium wiedzy o ZSE znikały w błyskawicznym tempie.

Śpieszymy donieść , że promocja ZSE została doceniona przez Kuratorium Kielce , otrzymaliśmy wyróżnienie za organizację stoiska.

Szkoła obecna również  była w sektorze Kuratorium Oświaty w Kielcach gdzie doradca zawodowy prowadził poradnictwo edukacyjno - zawodowe. Tam także  bardzo często padały pytania o kryteria przyjęcia i nauki w Zespole Szkół Elektrycznych.

Mamy nadzieję , że ta forma rzetelnej promocji przeprowadzonej na Targach Kielce przełoży się na zainteresowanie naszą ofertą edukacyjną  uczniów z doskonałymi wynikami na egzaminach gimnazjalnych i ósmoklasisty.

Nasze stoisko przyciągnęło również uwagę mediów obecnych na Targach , odwiedzane było przez wielu przedstawicieli Kuratorium i władz miasta.

Do zobaczenia za rok !.  Nauczyciele i uczniowie odpowiedzialni za promocję .

Dodatkowe informacje