• covid_maseczka

Po feriach do szkoły przychodzą grupy 2, te które przed feriami odbywali zajęcia onlinowe. Grupy które przed feriami przychodziły do szkoły w tym tygodniu mają zajęcia online.

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny na kartkę świąteczną został rozstrzygnięty. Do organizatorek konkursu wpłynęło 21 ciekawych prac. Komisja w składzie Urszula Jarocińska, Anna Durlik, Paulina Odomirska oceniała  prace biorąc pod uwagę ich twórczy charakter i ekspresję. Po długich obradach, w wyniku wnikliwej oceny nadesłanych prac komisja postanowiła nagrodzić prace następujących uczestników konkursu:

Mateusz Dąbek kl. I C oraz Miłosz Libuda kl. I C
Dawid Kruk kl. I A oraz Jakub Marcisz kl. I D
Mateusz Rabiej kl. I E oraz Oskar Moskwa kl. I D

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.
Anna Durlik

Od 11.01.2021 roku rozpoczynają się egzaminy zawodowe w kwalifikacjach:

- listy, terminy i przydziały do sal są wywieszone od 10.12.2020 na drzwiach szkoły;

- do szkoły wchodzimy wg porządku i zastosowaniem zasad bezpieczeństwa (w maseczkach lub przyłbicach)

- po wejściu na teren szkoły kierujemy się do szatni a potem bezpośrednio do przydzielonej sali, dezynfekujemy ręce:

Wszystkie informacje umieszczone są w zakładce EGZAMIN ZAWODOWY/egzamin-zawodowy-2020-21

W dniu 30.11.2020 r. odbył się szkolny konkurs językowo-plastyczny DEUTSCHFEST przeznaczony dla młodzieży klas I-IV.  Była to pierwsza edycja konkursu, stanowiącego pewnego rodzaju innowację, który  łączył w sobie dwie umiejętności: plastyczną i językową. Wzbudził on duże zainteresowanie wśród uczniów. W tym roku szkolnym krajem przewodnim zostały Niemcy.

Zadaniem młodzieży było wykonanie prac językowo-plastycznych w języku niemieckim pt. „Deutschfest” przy pomocy dowolnej techniki (farby, ołówek, kolaż, plakat).

Na szczególną  uwagę zasłużył model przestrzenny kultowego Trabanta, wykonany z największą dbałością  o szczegóły przez Mariusza Zapałę z kl.4H.

Prace, zróżnicowane pod względem formy, techniki i wykonania, prezentowały nie tylko zabytki, znane osoby, ale też historię oraz tradycje Niemiec.  Niektórzy uczniowie przedstawili w formie graficznej łamańce językowe oraz najdłuższe słowa w j. niemieckim.

Uczniowie wykazali się niesamowitą inwencją twórczą w doborze zarówno środków językowych jak i form plastycznych.

Wyłoniono następujących zwycięzców:

Nagroda główna (trabant) - Mariusz Zapała 4h