• WiFi_Slider

'Ludzie pracujący razem potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu osobno'' F.D.Roosvelt

19 marca 2019 r.,to data niezwykle ważna dla społeczności ,,Elektryka''. Właśnie tego dnia doszło do podpisania umowy pomiędzy, przodującą w branży IT, firmą Infover a Zespołem Szkół Elektrycznych, Pomysł współpracy nie był przypadkowy. Szkoła wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyszłych uczniów, od nowego roku szkolnego kształcić będzie w nowym zawodzie - technik programista. A dbając o poziom nauki, dyrekcja pomyślała o utworzeniu klas patronackich i powierzeniu ich właśnie firmie Infover. Przyszli programiści - w ramach umowy patronackiej - będą mogli zgłębiać tajniki programowania od strony praktycznej i doskonalić techniczny język angielski. Kto wie, może wśród uczniów klas patronackich znajdą się przyszli dyrektorzy firmy? Mamy nadzieję, że współpraca okaże się owocna i satysfakcjonująca zarówno dla Infovera, jak i ,,Elektryka''.

Strony porozumienia reprezentowali Pan Jarosław Ambroziak Prezes Firmy i Pan Władysław Zaucha, Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych.

20 i 21 marca 2019 r w Kielcach odbyła się kolejna edycja Targów Edukacyjnych. To największe wydarzenie o tym charakterze w regionie. Hala Tarów Kielce wypełniła  się stoiskami wystawowymi publicznych i prywatnych szkół oraz uczelni, które w różnorodny sposób prezentowały swoją ofertę. Jest to forma wspierania młodych ludzi w procesie podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia.

Również nasza Szkoła - Zespół Szkół Elektrycznych mocno zaznaczyła swoją ofertę . Nasze nowoczesne stoisko jak zwykle cieszyło się ogromnym zainteresowaniem . Nauczyciele i uczniowie przez dwa dni odpowiadali na pytania gimnazjalistów , ośmioklasistów i ich rodziców na temat warunków przyjęć , rekrutacji do ZSE. Padały również pytania dotyczące samego trybu nauki, praktyk, wyjazdów na wymiany zagraniczne ,nauki języków obcych. Świetnie zaprojektowane ulotki reklamowe będące kompedium wiedzy o ZSE znikały w błyskawicznym tempie .

Szkoła obecna również  była w sektorze Kuratorium Oświaty w Kielcach gdzie doradca zawodowy prowadził poradnictwo edukacyjno - zawodowe. Tam również bardzo często padały pytania o kryteria przyjęcia i nauki w Zespole Szkół Elektrycznych.

Mamy nadzieję , że ta forma rzetelnej promocji przeprowadzonej na Targach Kielce przełoży się na zainteresowanie naszą ofertą edukacyjną  uczniów z doskonałymi wynikami na egzaminach gimnazjalnych i ośmioklasisty.

Nasze stoisko przyciągnęło również uwagę mediów obecnych na Targach , odwiedzane było przez wielu przedstawicieli Kuratorium i władz miasta.

Do zobaczenia za rok !.  Nauczyciele i uczniowie odpowiedzialni za rekrutację .

14 marca obchodziliśmy Dzień Liczby Pi. Pojawiła się w szkole tablica z Pi-ciekawostkami i wąż z pierwszymi 268 cyframi nieskończonego i nieokresowego przybliżenia liczby Pi.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klasy 1 (A, B, D, E, F, H, I), klasy 2 (A, B, E, F, G, H) i klasy 3 (C, D). Rozwiązywali specjalnie na tą okazję przygotowane zadania. Najlepsi zostali wyróżnieni przez pana Dyrektora niepytajkami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców oraz prawnych opiekunów uczniów klas I-IV  na spotkanie z wychowawcami oraz nauczycielami ZSE.

Spotkanie odbędzie się 18 marca (poniedziałek) o godz.16.30

Przedmiotem spotkania będzie: poinformowanie rodziców (prawnych opiekunów) o zagrożeniach w klasach IV, postępach w nauce i zachowaniu uczniów od ostatniej wywiadówki, pochwały i uwagi, omówienie bieżących spraw nurtujących wychowawcę i rodziców, sprawy różne.

Dyżur nauczycieli w pokoju nauczycielskim od 17:00 do 17:30